KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145387
nr 1414 5387
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, hamn. Olja på duk, 36x44cm, yttermått inklusive ram: 46x53cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:23:30
250 kr
350 kr
400 kr
500 kr
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström